برای جشنواره

اگر اشتباه نکنم ...

ببخشید، سلام !

اگر اشتباه نکنم از ماهواره هاتبرد (اصلا نمیدانم کدام یکی هست این هات برد) کانالی پخش میشود (این را اشتباه نمیکنم، بالاخره دارد از یک جایی پخش میشود) به اسم شبکه جهانی ولایت. این شبکه مدام در حال پاسخگویی به یک شبکه دیگری است به اسم شبکه جهانی کلمه ... در شبکه اولی آدم ها معتقدند یک ولی امر وجود دارد برای تمام مسلمین جهان ... و انگار در دومی هم آدمها معتقدند یک اولی الامر وجود دارد، باز هم برای تمام مسلمین جهان. در هر دو شبکه کارشناسان ورزیده و دانا، با تمام توان، آماده ی مناظره برای حل و فصل مشکلات، و پاسخگویی به یاوه سرایی های طرف مقابل اند ... .

دیشب مطلبی از یکی از کاشناسان اولی درباره ی صیغه متعه میشنیدم، و بسیار افسوس خوردم که چرا این شبکه در داخل کشور پخش نمیشود، تا کمی به آگاهی های ما بیافزاید ... کارشناس مذکور، با حرارت تمام در رد نظر فقهای اهل سنت که معتقدند پیامبر متعه را نهی کرده سخن میراند که : "از فلان ابن فلان (یکی از صحابه که نام اش را فراموش کرده ام) نقل است که ما در زمان پیامبر با مهری حتی به اندازه یک مشت(یا یک کاسه یا چیزی در همین حد، شک از نگارنده است) آرد متعه میکردیم، تا آنکه عمر ابن عبدالخطاب آنرا نهی کرد ... "

کارشناس مذکور میپرسید چرا خلیفه دوم، حلالی را که پیامبر نهی نکرده، نهی کرده ؟ و ... .

کاری به اینکه چه کسی نهی کرده، یا اصلا نهی کرده یا نکرده ندارم ...

فقط کمی ... کمی به این فکر کردم، که به بهای یک مشت آرد ... اصلا باشد یک گونی آرد ... میشد چه کارها که نکرد. بیخود نیست پدرم اینهمه با حسرت از روزگار پیامبر و ائمه یاد میکند .... .

------

این زیر (زیر ویرایشگر پرشین بلاگ که الان مشغول تایپ کردن درآن ام) یک جایی برای تیک کردن اضافه شده که : ارسال به جشنواره پیشکسوتان دفاع مقدس

مانده ام تیک کنم یا نه ...

/ 2 نظر / 20 بازدید
مریم

سلام دوست عزیز ممنون که به وبم سر زدی و این مطلبت رو خوندم کاش تو داخل کشورم این برنامه پخش میشد موفق باشی[گل]

مریم

یلدا مبارک دوست عزیز[گل]