صحت

با این وضع فیل تر شدن ارتباطات و غیره، نامه های برقی به راهی برای انتقال خبر واطلاعات تبدیل شدن. وقتی رسانه شمایین، لطفا از صحت و سقم اونچه به عنوان خبر ارسال میکنین (کمی) اطلاع حاصل کنین.

نمیگم زندگی رو رها کنین بچسبین به کار خبرگزاری ها، ولی خب ...

چند وقت پیش دنبال متن شعر عقاب دکتر خانلری میگشتم. چندین جا (زیاد!) یه نسخه ایراد دار رو دیدم. برای اینکه مطمئن بشم بیت اشتباه رو عینا جستجو کردم:

چاره مرگ نه کاریست حقیر            زنده را فارغ و آزاد گذاشت

در حالیکه درستش اینه :

چاره مرگ نه کاریست حقیر           زنده را دل نشود از جان سیر

با وجود اینکه نا هماهنگی تقریبا مشخصه اما خیلی جاها عینا متن اشتباه رو کپی کرده بودن. مثل صفحه ی شورای گسترش زبان فارسی !!

بعضی حرف و حدیث ها هم که واقعا آزار دهنده ان. مثل مطالبی که درباره ی علیرضا افتخاری پخش شد ...

ملت خوبی نیستیم.

------

این نوشته البته مال قبل از انتخابات (اردیبهشت ٨٨) اما جالبه. از دعوا های سیاسی بین سیاست بازهایی که هدفشون فقط لجن مال کردن طرف مقابله متنفرم اما رد دروغ رو به وضوح میشه بین خطوط دید.

/ 4 نظر / 9 بازدید
ادیسه

بعد عرض سلام و ارادت خدمت همسایه ی عزیزم و کمی گله گذاری از اینکه چرا قلم رنجه که کردید و آمدید، آدرس نگذاشتید برای ما که خدمت برسیم جهت بازدید... عارضم که دارم مطالعه می کنم مطلب شما را و فی المجلس کاش این "فیل تر" جمله نخست را تصحیح می فرمودید به "فیلتر" تا با سوادهایی مثل بنده آنرا به آن موجود خرطوم دراز گوش پهن نگیرم به اشتباه!!!

ادیسه

کم دلگیر نیستم از اونچه اون روزها اتفاق می افتاد. از حرمتها که چه سخاوتمندانه حراج می شد به چوب حرفها و یاوه ها. از آدمهای زحمت کشده و خون داده و زندگی داده که به چه راحتی همه ی افتخاراتشون زیر سوال می رفت. به چه قیمتی؟ واقعن اینها این کارها رو به چه قیمتی انجام دادن؟ خوب، گفتن این حرفها و تکرارشون که دیگه نخ نما شده همسایه. فکر چاره باید بود. فکر اینکه چه کنیم که تکرار نشه اون تراژدی خود زنی و خودسوزی. میشه از خودمون شروع کرد، اینکه ببینیم دهان و قلم و کلماتمون رو کجا و به چه قیمتی خرج می کنیم.

شهاب

در مورد افتخاری و امثال اون که مورد محبت مردم قرار گرفته اند تو این یک سال و خرده ای اخیر باید عرض کنم ، وقتی اظهر من الشمس است که در این مدت چه گذشته است و انقدر واضح و آشکار است که چه کسانی چه جنایاتی مرتکب شده اند ، اگر یک آدم بی سواد بی اطلاع نداند که چه شده خب شاید بشود پذیرفت این نا آگاهی را ، ولی از ایشان نمی شود پذیرفت که نمی داند و یا خبر ندارد. بنابر این کاری که ایشان و امثال ایشان می کنند جز پاچه خواری و نان به نرخ روز خوردن دیگر معنایی ندارد. کسی که در این کارزار چنین کاری می کند نباید انتظار داشته باشد اگر محبوبیتی داشته حفظ شود. من درکت نمی کنم که چرا می گویی به دلیل ابراز احساسات مردم به این چنین کارهایی ، مردم بدی هستیم !

elham*

ملت خوبی که نیستیم اما خیلی هم بیراه نبوده هر چی که بوده